Dzisiaj jest 2024-05-12, 12:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 2014-07-14, 18:07 
Offline
Oficer naukowy
Oficer naukowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2014-06-30, 15:25
Posty: 277
Jednym z pierwszych telewizyjnych seriali s-f była - wspomniana tu już w innym temacie - produkcja "Lost in Space", czyli "Zagubieni w Kosmosie".
Zrealizowana przez Irwina Allena dla 20th Century Fox Television seria swoją premierę miała 15 września 1965 roku, a jej pierwszy sezon powstał jeszcze jako produkcja czarno-biała.
Serial zakończono 6 marca 1968 roku po nakręceniu 82 odcinków.
A oto obsada, już w kolorze, choć niepełna:

Obrazek

Brakuje tam bowiem pokładowego robota, czyli B-9.

Obrazek

Ciekawostką jest, że w dwu epizodach "Lost in Space" jako gość wystąpił inny sławny robot - Robby z filmu "Zakazana Planeta".

Obrazek

_________________
Znajdziemy może inny sens
i inne szczęście będzie nam dane.
I zapomnimy gorycz klęsk
wśród obcych planet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2014-07-15, 09:32 
Offline
Kapitan - admin
Kapitan - admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2014-06-26, 11:31
Posty: 193
Należy współczuć gościowi co siedział w środku tego kostiumu :D
Niestety nie oglądałem tego serialu. Widziałem tylko pełnometrażówkę nakręconą wiele lat później. Szkoda, że któraś z naszych stacji telewizyjnych nigdy jej nie nadała.

_________________
Życie jest jak sci-fi - niesie ze sobą wiele niespodzianek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2014-07-15, 14:51 
Offline
Oficer naukowy
Oficer naukowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2014-06-30, 15:25
Posty: 277
Siedział w nim, zmarły w 2009 roku aktor Bob May.

Obrazek

Jak opowiadała grająca w serialu June Lockhart, May nalegał, by Allen, twórca serii, dał mu tę pracę.
Ten zgodził się pod warunkiem, że May zmieści się w kostium robota. Aktor założył więc kostium w obecności producenta i dostał pracę.
Dopiero kiedy Allen odszedł, okazało się, że wykonana z metalu i włókna szklanego "zbroja" pokaleczyła May`a aż do krwi.
Zakładanie kostiumu było tak czasochłonne, że May nie opuszczał go podczas przerw w trakcie dnia zdjęciowego , nazywając swoim "domem".

Głosu robotowi B-9 użyczał jednak ktoś inny: sławny w tamtych czasach konferansjer i narrator telewizyjny Dick Tufeld. Zmarł w 2012 roku.

Obrazek

Pewne "rodzinne" podobieństwo obu robotów na wcześniejszych fotkach też nie jest przypadkowe - oba zaprojektował bowiem artysta i scenograf Robert Kinoshita - który, notabene, w lutym tego roku obchodził setne urodziny.

Obrazek

_________________
Znajdziemy może inny sens
i inne szczęście będzie nam dane.
I zapomnimy gorycz klęsk
wśród obcych planet.


Ostatnio zmieniony 2020-04-19, 13:17 przez Miranda, łącznie zmieniany 6 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2014-07-19, 12:29 
Offline
Pierwszy oficer
Pierwszy oficer
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2014-06-30, 07:37
Posty: 25
Stacje telewizyjne powinny wygospodarować jakiś kącik dla takich staroci. To się tak miło oglądało.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2014-07-19, 19:50 
Offline
Oficer naukowy
Oficer naukowy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2014-06-30, 15:25
Posty: 277
Eviva

Cytuj:
Stacje telewizyjne powinny wygospodarować jakiś kącik dla takich staroci. To się tak miło oglądało.


Całkowicie się z tym zgadzam. :)
Jest wiele takich dawnych seriali - nie tylko S-F, zresztą - które na pewno znalazłyby chętną telewizyjną widownię.
Ale żeby pozostać w temacie, na przykład bardzo chętnie obejrzałabym sobie te dwa seriale:

Obrazek Obrazek

Te dwie serie oglądałam dawno temu, w początkach telewizji kablowej, z koszmarnym niemieckim dubbingiem, który słabo rozumiałam. Ciekawa jestem, czy bawiły by mnie po latach, z polskim lektorem?
Lee Majors jakoś specjalnie nie zrobił na mnie wtedy wrażenia, choć uchodził w latach 70-tych [gdy powstawał serial] za arcyprzystojnego.
Polubiłam natomiast Lindsay Wagner. Uważano ją za dobrą aktorkę telewizyjną, choć recenzenci podkreślali zawsze emocjonalny chłód, którym emanowały grane przez nią postacie. Jak się okazało, przyczyną tego była osobista trauma, którą aktorka długo ukrywała.

_________________
Znajdziemy może inny sens
i inne szczęście będzie nam dane.
I zapomnimy gorycz klęsk
wśród obcych planet.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 2014-07-24, 12:28 
Offline
Kapitan - admin
Kapitan - admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2014-06-26, 11:31
Posty: 193
Miranda, ja chętnie bym obejrzał ten drugi.
Mało tego, jest kilka seriali, których u nas nie było a też są warte obejrzenia. Choćby "Mrs Columbo"
Obrazek z doskonałą rolą Kate Mulgrew. Byłaby niezła gratka dla tych co uwielbiają serial "Columbo".

_________________
Życie jest jak sci-fi - niesie ze sobą wiele niespodzianek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
tanie kuchnie kraków
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group

Zakładanie bloga | Poradniki do gier | Filmiki | Testy na inteligencję